2 maja 2025

Wymiana pieca – jak uzyskać dofinansowanie?

Interesuje Cię wymiana pieca? Szukasz sposobu na ocieplenie domu niskim kosztem? Zastanawiasz się nad inwestycją w odnawialne źródła energii? Ruszyła kolejna edycja programu rządowego Czyste Powietrze wdrażanego przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska. W jaki sposób uzyskać dofinansowanie wymiany pieca?

Dofinansowanie wymiany pieca – zasady

Jeśli interesuje Cię wymiana pieca, Czyste Powietrze to program dedykowany dla Ciebie: mogą z niego skorzystać właściciele domów jednorodzinnych o określonym dochodzie. W ramach dofinansowania możliwa jest nie tylko wymiana pieca: Czyste Powietrze to także program umożliwiający wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii oraz wyminę instalacji okiennych i drzwi.

Wymiana pieca – dlaczego warto?

Dofinansowanie wymiany pieca to doskonała okazja na zakup nowego kotła lub wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Dbasz dzięki temu o środowisko naturalne, ale nie tylko. Nowoczesne piece zużywają mniej paliwa i są tańsze w eksploatacji, dlatego wymiana pieca to również najlepsza inwestycja, dzięki której ograniczysz koszty ogrzewania. Jeśli nie chcesz co sezon wydawać fortuny na ogrzewanie, wymień piec na nowoczesny.

Jak złożyć wniosek?

Szczegółowe informacje odnośnie uzyskiwania dofinansowania znajdziesz na stronie województwa. Wniosek możesz złożyć przez Internet lub wydrukować, wypełnić i dostarczyć do urzędu. Pamiętaj o wymaganej dokumentacji – jej listę znajdziesz również na stronie internetowej programu. Termin składania wniosków w ramach programu Czyste Powietrze upływa 30 czerwca 2027 roku.

O czym należy pamiętać?

Przede wszystkim zapoznaj się z wymaganiami programu – dzięki temu masz możliwość odpowiedniego przygotowania i skompletowania dokumentacji. Po złożeniu wniosku musisz zaczekać na wizytę przedstawiciela WFOŚiGW; jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, otrzymasz dofinansowanie – zwykle w kilku transzach. Po zakończeniu inwestycji niezbędne będzie jej rozliczenie, a kontrola może być wykonana w terminie do trzech lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *